بشارت قرآن به مهدی‌موعود‌ (علیه‌السلام)

مسئله این است که قرآنی که از همه چیز صحبت کرده است قرآنی که در سوره‌ی آل عمرانش آیه‌ی ۱۱۲ درباره غلبه/ ی روم بر فارسیان و از قیام یهود با همکاری دولت های بزرگ خبر می دهد چرا نباید در رابطه با واقعه‌ای مه باعث تحوّل در زندگی بشر است(ظهور امام زمان)؛ صحبت کند؟

«وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنکُمْ وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَما اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ وَلَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضَی لَهُمْ وَلَیُبَدِّلَنَّهُم مِّنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِی لَا یُشْرِکُونَ بِی شَیْاً وَمَن کَفَرَ بَعْدَ ذَلِکَ فَأُولَئِکَ هُمُ الْفسِقُونَ » 

خداوند به کسانی از شما بندگان که ایمان آرند و نیکوکار گردند وعده فرموده که در زمین، جانشین دیگران گرداند، چنان که امت‌های صالح پیامبران گذشته، جانشین پیشینیان خود شدند و افزون بر خلافت، دین پسندیده آنان را بر همه ادیان تسلط دهد و پس از ترس به همه مومنان، ایمنی کامل دهد که مرا به یگانگی بی هیچ ریا وشرک پرستش کنند و بعد از آن هر کس کافر شود به حقیقت فاسقان وتبه‌کارانند.

سوره‌ی نور آیه‌ی ۵۵

این آیه نیز جزء آیاتی است که تاویل به امام مهدی علیه السلام شده است. معنی آیه در ظاهر این است که خداوند تعالی به مومنان این امت وعده داد که آنان را جانشین کند و خلافت دهد و طبیعی است که بشر بر روی زمین خاکی و در خشکی یا روی آب، زندگی می کند. یعنی خداوند، مومنان را وارث زمین کفار (از عرب و عجم) می گرداند و به آنان اجازه می دهد که زمین را تصرف کنند و در آن حکومت نمایند، همان طور که خداوند بعضی از اولیایش را جانشین بعضی دیگر گردانید و حالت ترس آنان را به امان تبدیل کرد که از کسی جز خدا نهراسیدند و احدی از لشکریانِ سلطه و قدرت نتوانستند بر آنان غلبه پیدا کنند و بدون هیچ تقیه و ترسی به حق عمل و خداوند را عبادت کردند.

خداوند تعالی به مومنین صالح – که از هر پلیدی پاک هستند وعده داده که آنان را جانشین وحاکم زمین گرداند، این معنی ظاهری آیه کریمه است.

این وعده الهی که ۳ بار به لام قسم، نسبت به آن تاکید شده است و ۳ بار نیز با «نون» تاکید آمده تا به امروز محقق نشده، پس کِی، مومنان صالح بر مردم حکم می رانند و اسلام را با تمام آزادی و بدون ترس از احدی، اجرا می کنند؟

آن مومنینی که اعمال صالح انجام می دهند و خداوند آنان را این چنین ثمره بزرگی می دهد، کیستند؟

اگر به تاریخ اسلام و مسلمین از زمان طلوع خورشید اسلام تا امروز مراجعه کنید به طور یقین خواهید دانست که این وعده الهی در طول ۱۴۰۰ سال، محقق نشده است.

گمان نمی‌کنم که وجـدان هیچ مسـلما نمنصـفی قبول کندکه مقصود از مومنان نیکوکردار، امویان و عباسـیان باشـند؛چون تاریخی که مورد قبول اسلام و غیر اسلام باشد، شاهداست که امویان و عباسیان، مرتکب جرایم بزرگی شدند و خون بسیاری از اولیای الهی را ریختنـد و حرمت الهی را هتک کردند و کاخ‌های آنان،سـرشار از فجور و منکرات بود و اگر ما بخواهیم در این باره به تفصیل صحبت کنیم، احتیاج به کتابی جداگانه دارد. همچنین، چه زمـانی دین خـدا بر روی زمین به اقتـدار مورد نظر رسـید تـا این آیه تحقق یافته باشـد: «وَلَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضَی» دین اسـلام از بین نمی‌رود؛ ولی همچنان فاقـد قـدرتی منظم و جهانی است به طوريکه هر کشوری می‌تواند با آن بجنگـد. به چین،شورو يیا بعضـی از کشور هاي آفریقایی و اروپایی برویـد تا ترسـی که بر مسـلمانان سایه انداخته،ظلم‌و سخـتی ای‌کـه از هرطرف آنهـا را در برگرفتـه، ببینیـد. در بعضـی از کشورهـا، نگه‌داشـتن قرآن، بزرگترین گنـاه است که شدیدترین مجازات ها را در پیدارد! و دیگر، درباره میلیون‌ها مسـلمانی-که به‌سـبب مسـلمان بودن کشـته شده اند،سؤالی نپرسید.

ممکن است، عده ای بگویند، اسـلام در جزیرة‌العرب،سـرزمین های خاورمیانه و سرزمین های بسیاری که در زمان فتوحات اسلامی گسترش یافت خودش، نوعی تحقق این وعده است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آیات بیشتر بزودی در همین صفحه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.